top of page

İZMİR WOY TOUR

YAT AL SAT KİRALA

REZERVASYON YAP

TEKNENİ KİRAYA VER

WOY TOUR İZMİR OFİSİ

"Türkiye'nin Denicilik Markası Woy Tour A.Ş. İstanbul Acenteliği

İstanbul'da Yat Tekne Gulet ve Her Türlü Deniz Araçlarının Satın Alma , Satış ve Kiralama İşlemlerini İstanbul Şubemizde Güvenle Yaplabilisiniz.

WOY TOUR A.Ş. 40 Ülkede 30.000 Gulet ve Yat ile...

"İzmir Ofisimiz ile Tekne Gulet Yat - Al Sat Kirala "

motoryat-al-sat-oscar-denizcilik

  İZMİR KİRALA

gulet-al-sat

 İZMİR SAT

yelkenli-al-sat

  İZMİR AL

Brokerlarımız haftanın her günü 09:00 - 18:00 saatleri arasında sizlere Ücretsiz telefon desteği ve danışmanlık sunmaktadır.

İstanbul'da Her Türlü Deniz Aracı İşlemlerinizde Sizlere Bir Telefon Kadar Yakınız.

DESTEK AL

İstanbul Yat Kirala

İstanbul Satılık Yat

İstanbul Yatını Sat

Teknemi Kiraya Ver

İstanbul Gezi Teknesi

Balıkçı Teknesi Sat Al

Woy Tour A.Ş. İstanbul Ofisi :

Merkez Adres : 

1.Kısım Mahallesi, Rauf Orbay Cd., 34140 Bakırköy/İstanbul

Telefon             :  +90 850 305 29 19 / Santral Dahili 101

Diğer Şehir Acenteliklerimize Hızlı Ulaşabilmek İçin Aşağıdaki Dahili Numaralarımızı Tuşlayabilirsiniz. 

İstanbul: 101  İzmir: 102 Çeşme: 103  Muğla: 104 Bodrum: 105 Fethiye: 106 Göcek: 107 Marmaris: 108 Antalya: 109 Alanya: 110 Ankara: 111 Bursa: 112 Çanakkale: 113 Yunanistan: 114   Hırvatistan: 115 Karadağ: 116

Whatsapp        :  +90 536 233 8888

e-mail                :  info@woytour.com

instagram       :  https://www.instagram.com/woytour/

Facebook         :  https://www.facebook.com/woytour/

Blogger             :  https://woytour.blogspot.com/

Bize Ulaşın:

Gönderdiğiniz için teşekkür ederiz!

Güzel İzmir, insan ruhlarına ferahlatıcı dokunuşlarıyla sizi pitoresk modernite ve gelenekler dünyasına çekiyor.

 

İzmir , Hititlerin gelmesinden önce bile var olan ve İyonyalılar, Persler, Romalılar ve Osmanlılar tarafından yönetilen Smyrna antik kenti ya da "kutsal annenin ülkesi" dir. Orijinal şehir MÖ 3. binyılda (günümüzde Bayraklı ) kurulmuş ve Batı Anadolu'da Troy ile birlikte en gelişmiş kültüre sahip olmuştur. Bayraklı'daki kazılarda Athena'ya adanmış bir tapınak ve İ.Ö. yedinci ve beşinci yüzyıllar arasında gelişen İyon kentinin duvarı ortaya çıkarılmıştır. M.Ö. üçüncü binyıldan kalma çanak çömlek de ele geçmiştir. MÖ 1500 yılına gelindiğinde Orta Anadolu Hitit İmparatorluğu'nun etkisi altına girmişti .

İzmir, ziyaretçileri tarih ve modernite havasında büyüler.

M.Ö. ilk binyılda Smyrna olarak bilinen İzmir'in İyonya Federasyonu ve Homer'in en önemli şehirlerinden biri olduğu ve bu dönemde burada yaşadığına inanılmaktadır. Lidya 600 yılı dolaylarında etrafında şehrin fethi sona bu süreyi getirdi. İzmir, Lidya egemenliğinde ve MÖ altıncı yüzyılda Pers yönetiminde bir köyden biraz daha fazla kaldı. MÖ dördüncü yüzyılda , Büyük İskender döneminde Pagos Dağı (Kadifekale) eteklerinde yeni bir şehir inşa edilmiştir . İzmir'in Roma dönemi, M.Ö. birinci yüzyıldan itibaren ikinci büyük dönemi oldu. Bizansyönetimi dördüncü yüzyılda izledi ve 11. yüzyılın Selçuklu fethine kadar sürdü. 1415 yılında, Sultan Mehmet Çelebi yönetiminde İzmir, Osmanlı İmparatorluğu'nun bir parçası oldu .

Güzel İzmir'e hoş geldiniz!

 

Bugün İzmir Türkiye'nin en hoş şehirlerinden biri: sokakları palmiye ağaçları ile gölgeli, yanlar güzel ve evler zarif. İran'a kadar uzanan "Kral Yolu" nun son varış noktası olan İzmir, turizm ve eğlencenin odak noktası olmaya devam ediyor. Kentin sahil şeridi, sahil boyunca balık lokantalarının yanı sıra barları , diskoları ve gece kulüpleriyle ünlüdür; hinterlanları ise sayısız eski uygarlığın hikayesini anlatan anıtlar ve harabeler bakımından zengindir. Ayrıca, antik çağlardan beri oldukça değerli olan Balçova Kaplıcaları , İzmir'in sadece 10 km batısında yer almaktadır.

izmir.jpg
izmir-tekne-turu

Görülmesi gereken yerler

 

İzmir'e vardığınızda İncil'de adı geçen yedi kiliseden biri olan St Polycarp Kilisesi gibi görülmesi gereken pek çok yer vardır . Arkeoloji Müzesi yakınında, Konak Meydanı'nın , temsil eden heykeller eski eser mükemmel bir koleksiyonuna ev sahipliği Poseidon ve Demeter eski zamanlarda durdu Agora . Arkeoloji Müzesi'nin yanında Bergama ve Gördes halılarının, geleneksel kostümlerin ve deve dizilerinin güzel bir koleksiyonunu sergileyen Etnografya Müzesi bulunmaktadır . On Kadifekale'de (Mt Pagos) tarafından inşa edilmiş etkileyici bir kale kalıntıları ve duvarları duruyorBüyük İskender döneminde Lysimachus . Bugün hala İzmir'e hâkimler. Kale, İzmir Körfezi'nin muhteşem manzarasının tadını çıkarabileceğiniz mükemmel bir bakış açısı sunuyor . Namazgah Mahallesi'ndeki Agora veya pazar yeri Büyük İskender'in yönetimi sırasında inşa edilmiştir; Ancak bugün geriye kalanlar, MS 178'de yıkıcı bir depremden sonra Marcus Aurelius'un yeniden inşasından kaynaklanmaktadır . 16. yüzyılda inşa edilen ve 19. yüzyılda restore edilen Hisar Camii , İzmir'in en büyük ve en eski camisidir. Köyünde Birgi , Çakır Ağa Konağı güzel bir örneğidir geleneksel Türk mimarisi .

Doğa ve tarih bir şehir tasarım şovunda iç içedir.

Yeşilliklerle kaplı huzurlu bir köy olan Şirince'nin , etrafındaki diğer yerleşimlerin yaptığı gibi uzun bir tarihi var. Yerel lezzetlerin tadını çıkarabilir ve Osmanlı döneminden kalma taş döşemeli dar sokaklarda uzanan evleri ziyaret edebilirsiniz. Birçok eşsiz özelliğe sahip özgün bir Ege yerleşimi olan Şirince Köyü ziyaret edilmeyi hak ediyor.

Efes: Antik Kent

 

Efes antik kenti , Türkiye'nin en önemli antik kentidir ve en iyi korunmuş ve restore edilmiş şehirlerinden biridir. Hala tapınaklar , tiyatrolar , kütüphaneler , evler ve heykeller geçen sokaklarında saatlerce gezebilirsiniz . Etkileyici Celsus Kütüphanesi , tiyatro, Hadrian Tapınağı ve Antik Dünyanın Yedi Harikasından biri olarak kabul edilen görkemli Artemis Tapınağı gibi büyük kamu binalarını içerir . Kalıntılar arasında umumi tuvaletler ve hatta çoğunlukla MÖ dördüncü yüzyıldan kalma bir genelev bulunmaktadır.

efes-antik-kenti
efes-anit

Efes, Meryem Ana Evi'ni içerdiği için inanç turizmi için özellikle önemlidir . Meryem Ana'nın 101 yaşında ölümüne kadar yaşadığı St John tarafından bu taş eve götürüldüğüne inanılmaktadır . Efes'in orijinal limanına yakın olan Meryem Ana Kilisesi , Üçüncü 431'deki Ekümenik Konsey Ziyaret etmeye değer diğer iki dini alan, altıncı yüzyılda inşa edilen Aziz John Bazilikası ve Selçuklu mimarisinin bir örneği olan İsa Bey Camii'dir . Efes sadece turistik bir yer değil. Uluslararası İzmir Festivali'ne ev sahipliği yapar büyük amfitiyatrosu, Celsus Kütüphanesi ve Meryem Ana Evi'ni kullanmaktadır.

Efes

 

2015 yılında UNESCO Dünya Mirası Listesi'nde yer alan antik çağın en önemli merkezlerinden biri olan Efes, Hellenistik Dönem, Roma Dönemi, Bizans Dönemi, Beylikler Dönemi ve Osmanlı Dönemi'nde yaklaşık 9000 yıl boyunca yerleşim görmüştür. . Çok önemli bir liman kenti ve kültür ve ticaret merkeziydi. Sitenin tamamı Çukuriçi Höyüğü, Ayasuluk Tepesi (Selçuk Kalesi, Aziz John Bazilikası, İsa Bey Hamamı, İsa Bey Camii, Artemis Tapınağı), Meryem Ana Evi ve tabii ki Efes antik kentinden oluşmaktadır.

bottom of page